1 %     PODATKU

Nieubłaganie zbliża się czas rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z uzyskanych dochodów w 2015r. Ministerstwo Finansów kolejny rok zezwala na przekazanie 1% należnego podatku na Organizacje Pożytku Publicznego (w skrócie OPP).
Wśród tych organizacji jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zawracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli szczególnie do mieszkańców naszego miasta i gminy o przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz naszej kruszwickiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Wielokrotnie z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia niosą pomoc ofiarom pożarów, wypadków i wielu innych zdarzeń losowych.
Nadeszła wspaniała okazja na podziękowanie naszym strażakom za ich bezinteresowną ofiarność i poświęcenie.
  • za godziny spędzone na dyżurach,
  • za pot i zmęczenie podczas trudnych akcji ratowniczo - gaśniczych,
  • za uratowane wyposażenie mieszkań, gospodarstw, pojazdów i zwierząt,
  • za udzielenie pierwszej pomocy, gdy krew płynęła,
  • za uratowane życie,
  • za . . . wymieniać by można długo.
Wystarczy wypełnić odpowiednie pola na końcu formularza PIT, a Urząd Skarbowy przekaże obliczoną kwotę do wskazanego odbiorcy.

W tym roku w okienku - "Numer KRS" wpisujemy:

-   00 00 11 62 12   -

,
a w okienku uzupełniającym - "Cel szczegółowy 1" wpisujemy:

OSP w KRUSZWICY   88-150 Kruszwica
    woj. Kujawsko-Pomorskie.

Kwota zostanie przelana anonimowo. Jeśli nie zgadzamy się z tym to możemy zakreślić okienko w polu "wyrażam zgodę" i Urząd przekaże podstawowe dane osobowe wraz z kwotą do informacji OSP.     W poniższej rubryce możemy dopisać treść informacji, która również dotrze do OSP np. "od Zdzicha z Witowic".

Podatnik nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Emeryci i renciści, którzy będą chcieli przekazać 1% swojego podatku wystarczy, że na bazie rocznego obliczenia podatku przez organ rentowy (tzw. PIT 40A) samodzielnie złożą PIT-37, wypełniając go w części dotyczącej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" oraz "Informacji uzupełniającej" i oczywiście złożą do swojego urzędu skarbowego nie później niż 30 kwietnia 2016 r.

Dzięki temu 1 % z naszych podatków nie "rozpłynie" się gdzieś w Warszawie, ale zasili organizację, która jednoczy druhów w dążeniu do bezpieczeństwa lokalnego i 85 % tej kwoty powróci do Kruszwicy.     Szczegółowa uchwałę ZG ZOSP RP w sprawie podziału 1 % podatku dla Zwiazku OSP RP znajdziecie tutaj.
W minionym roku zebraliśmy 717,57 zł. Zebrana kwota zostaje w całości wydana na uzupełnienie potrzebnego umundurowania i sprzętu strażackiego. Oczywiście jest to tylko uzupełnienie kosztów potrzebnych na utrzymanie kruszwickiej jednostki.

Z całego serca pragniemy podziękować
wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc
z tytułu 1%

Prezentowany przykład ułatwi Państwu poprawne wypełnienie deklaracji podatkowych:

pit

Dla zwolenników wypełniania deklaracji na monitorze komputera program PIT-2016 ułatwi jej wypełnienie:

PROGRAM PIT-OPP 2016 - do pobrania

Wspierajmy tych, którzy wywodzą się spośród Nas i dla Nas działają.