KURS PODSTAWOWY

17 września 2009 roku rozpoczęło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP stopnia pierwszego. Organizatorem kursu jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu a kierownikiem kursu i wykładowcami byli członkowie naszej OSP. Zajęcia odbywały się na terenie naszej strażnicy.
W kursie uczestniczyło 16 druhów (w tym 4 druhny) z jednostek gminy Kruszwica, a dokładnie z OSP Sławsk Wielki, Chełmce, Kruszwica, Rusinowo, Ostrówek, oraz Zakładów Tłuszczowych s.a. Zgodnie z właściwym regulaminem kurs obejmował 31 godzin wykładów teoretycznych i 25 godzin praktyki na placu przy strażnicy.
W dniu 24 października odbył się egzamin kończący. Przebiegał w dwóch etapach pierwszy pisemny następnie praktyczny przy wozie na placu.
Komisja egzaminacyjna w składzie: mł.bryg. Marek Kryszak, mł.kpt. Jacek Kaczmarek, tech.poż. Mieczysław Musiałowski, mgr Krzysztof Wiśniewski i druh Andrzej Kozłowski pozytywnie oceniła stan wiedzy wszystkich uczestników kursu.

FOTO RELACJA z EGZAMINU