ŻAŁOBA     NARODOWA

Wiadomość o tragedii pod Smoleńskiem wstrząsnęła głęboko naszymi uczuciami.
Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar, składamy szczere wyrazy współczucia. Szczególne słowa otuchy kierujemy do rodzin strażaków i sympatyków naszego ruchu.
Okrutna śmierć zabrała m.in. Druhny i Druhów - członków Parlamentarnych Zespołów Strażaków :
  • Krystynę Bochenek
  • Janinę Fetlińską
  • Leszka Deptułę
  • Wiesława Wodę
  • Edwarda Wojtasa
Pamiętamy również o pozostałych 91 ofiarach tego tragicznego wypadku.

Żałoba narodowa rozpoczęła się formalnie w sobotę 10 kwietnia o godz. 18.00 i trwała do niedzieli 18 kwietnia 2010 r. do północy.
Niezwłocznie wywiesiliśmy flagę państwową opuszczoną do połowy masztu i przepasaną kirem. Każdorazowo o określonych godzinach uruchamialiśmy syreny alarmowe w mieście i na wozach bojowych przyjmując postawę zasadniczą przy wozach przed strażnicą.