OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

ZAWODY   MDP    wg. CTIF

W skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Gimnazjum Bachorce przy OSP Kruszwica wchodzą: Alicja Aleksander, Daria Wichlińska, Katarzyna Kosek, Ilona Małek, Natalia Ładoń, Aleksandra Maza, Paulina Nowak, Monika Grosmann, Natalia Jasiecka, Martyna Opasik, Monika Wasielewska.

Te młode strażaczki, trenujące pod opieką mgr Dagmary Matyjasik,
zajęły wysokie IV m-ce na 24 drużyny dziewcząt w XI Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorkiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Dziewczyny miały do pokonania tor bojowy wg regulaminu CTIF oraz sztafetę z przeszkodami. Niecała 1 sekunda zabrakła do III m-ca. Szkoda, ale mając na uwadze fakt, że konkurencja była ogromna, a my jesteśmy jedyną drużyną, która nie ma toru, nie ma przeszkód i bazujemy tylko na tym, co same sobie prowizorycznie zbudujemy, to jest to dla Nas ogromny sukces - niejednokrotnie okupiony bólem, kontuzjami i łzami - powiedziała trenerka dużyny.

Gimnazjum Bachorce jest niewielkie, ale ma tradycje strażackie i dzięki pasji nauczycielki w.f. do sportu pożarniczego oraz wielkiemu zaangażowaniu i determinacji uczennic słychać o nim w całym województwie. Nadmienię również, że w większości absolwentki Naszego Gimnazjum zasilają brylującą w powiecie i województwie Kobiecą Drużynę Pożarniczą OSP Kruszwica.

Jestem dumna z dziewcząt i kobiet - bo oprócz sukcesów nic tak nie cieszy trenera, jak uśmiech, radość i satysfakcja zawodniczek z tego, co robią, a w moim przypadku jeszcze to, że po ukończeniu szkoły nadal rozwijają się w Kobiecej Drużynie Pożarniczej.

Dziewczyny z MDP i KDP - jestem z Was dumna
i dziękuję Wam za wszystko!!!

Dagmara Matyjasik

FOTO RELACJA z zajęć praktycznych