T U R N I E J     P I Ł K A R S K I
2012 rok

W sobotnie przedpołudnie 22 września 2012 roku odbył się turniej piłkarski Ochotniczych Straży Pożarnych. Coroczny turniej odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Sześć drużyn reprezentowało gminy Gniewkowo, Kruszwica, Janikowo, Dąbrowa Biskupia, Rojewo i Inowrocław.
Piłkarze walczyli o główne trofeum - Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu.
W skład reprezentacji gminy Kruszwica powołani zostali:
  1. Gołdyn Grzegorz
  2. Grosmann Leszek
  3. Grosmann Mirosław
  4. Kozłowski Krzysztof
  5. Kaczmarek Jacek
  6. Rochucki Ireneusz
  7. Pierzyński Łukasz
Po ostrej rywalizacji w trzech meczach kwalifikacyjnych wygrywaliśmy (3:0, 2:1, 3:0), by w finale z drużyną gminy Gniewkowo wygrać wynikiem 1:0.
Po części sportowej organizatorzy zorganizowali skromny poczęstunek dla wszystkich zawodników. Puchar w imieniu Komendanta Powiatowego wręczył asp. Marek Flis z-ca dowódcy JRG nr 2 PSP i zarazem sędzia główny zawodów.

Po turnieju pozostał pewien "niesmak".

Szkoda, że komendant nie pofatygował się osobiście choćby tylko na wręczenie nagrody i że krajowy kryzys tak dotkliwie dotarł do służb bezpieczeństwa. Niestety z funduszu reprezentacyjnego nie starczyło na dyplomy i pozostałe puchary, a zupkę to zawodnicy musieli kupić za swoje pieniążki   -   Ż E N A D A.
Okazały puchar przywieziony do Kruszwicy zajął zaszczytne miejsce w naszej remizie.
Gratulujemy zwycięskiej drużynie.
LIROY