KURS   DLA
  KANDYDATÓW   NA   STRAŻAKA

W pomieszczeniach Naszej strażnicy przeprowadziliśmy dla kandydatów na strażaka kurs podstawowy pierwszego stopnia.

Organizatorem kursu była Komenda Powiatowa PSP w Inowrocławiu, a wykładowcami bryg. Stanisław Orzeł i tech. poż. Mieczysław Musiałowski. Kurs odbywał się 4 razy w tygodniu w dniach od 16 listopada do 7 grudnia w godzinach popołudniowych.

W kursie uczestniczyli kandydaci na strażaków z jednostek OSP Kruszwica, Chełmce, Ostrówek, Witowic, Zakładów Tłuszczowych i Cukrowni.

8 grudnia Komisja Egzaminacyjna w składzie bryg. Stanisław Orzeł, kapt. Jacek Kaczmarek i tech. poż. Mieczysław Musiałowski zweryfikowali zdobytą wiedzę kandydatów w trudnym egzaminie pisemnym i praktycznym.

Do egzaminu niedopuszczonych zostało dwóch kursantów, a jeden nie dojechał. Pozostali wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

Miło mi poinformować, że grono strażaków powiększyło się o kolejnych 21 druhów Ochotniczej Straży Pożarnej uprawnionych do niesienia pomocy w sytuacjach nagłych i trudnych.