WYRÓŻNIENIE   w   WARSZAWIE

W Warszawie 21 października 2013 r., w Sali Kolumnowej w budynku Sejmu RP odbyła się konferencja "Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych i ochronie ludności". Spotkanie zorganizowane przez Poselski Zespół Strażaków. Honorowym patronatem konferencję objęła marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz.

W konferencji udział wzięli m.in.: posłowie, przedstawiciele MSW, komendant główny PSP, komendanci wojewódzcy PSP, komendanci szkół PSP, funkcjonariusze PSP, prezesi Zarządów Oddziałów Wojewódzkich ZOSP RP oraz delegacje strażaków ochotników z jednostek OSP z całej Polski.

Trzydziestu dwóch przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w latach 2011-2013 wykazali się największą aktywnością operacyjną, otrzymali listy gratulacyjne ministra spraw wewnętrznych, oraz okolicznościowe grawertony sygnowane przez przewodniczącą Poselskiego Zespołu Strażaków, prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz komendanta głównego PSP.

Jako delegaci Naszej jednostki pojechali:
      prezes - Jacek Kaczmarek
    naczelnik - Andrzej Kozłowski
w-ce naczelnik - Mieczysław Musiałowski,
                            który to wyczytany został do odbioru grawertonu.

Wyróżnienie Kruszwickiej druhów jest wyrazem uznania i podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej , oraz działania ratownicze w ramach krajowego sytemu ratowniczo - gaśniczego.
Minister Spraw Wewnętrznych p. Bartłomiej Sienkiewicz w swoim liście gratulacyjnym podkreśla wysoką ocenę sprawności oraz mobilności naszej jednostki OSP w krajowym systemie ratowniczo - gaśniczym.

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione na tak wysokim szczeblu.
Transmisja konferencji prowadzona była na żywo w telewizji publicznej przez stację iTV

Krótką   relację   znajdziemy   tutaj: (57kB)

Autor zdjęć: 4 szt. - mł. bryg. Katarzyna Boguszewska, KG PSP,
1 szt.- Rafał Zambrzycki i inni