WYRÓŻNIONE     DZIEWCZYNY

W sali wykładowej naszej strażnicy spotykają się (od kilku lat) radni i włodarze naszej gminy na cyklicznych obradach. Zapadają tu różne decyzje i uchwały. 26 czerwca 2014 r. było uroczyściej.

Na obrady Rady Gminy zaproszone przez p. burmistrza zostały nasze zawodniczki z Kobiecej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przypomnę, że na V wojewódzkich zawodach sportowo - pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych RP dziewczyny zajęły 2 miejsce w konkurencji - ćwiczenie bojowe.

Przed quorum Rady Burmistrz Kruszwicy - Dariusz Witczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy - Grzegorz Stanny w imieniu zebranych złożyli zawodniczkom gratulacje i wręczyli upamiętniający list gratulacyjny i drobne upominki.

Dziewczyny z kruszwickiej Kobiecej Drużyny Pożarniczej są młode ( 18 - 36 ) piękne i ambitne. Intensywne przygotowania do zawodów trwały dwa miesiące. Dziewczyny spotykały się niemal codziennie. Wiązało się to z reorganizacją pracy zawodowej, szkolnej i poprzestawianiem obowiązków domowych, co nie było łatwe.

Skład naszej drużyny:
  • Dagmara Matyjasik
  • Marta Bondas
  • Emilia Aleksander
  • Alicja Aleksander
  • Daria Kaczmarek
  • Agnieszka Kaczmarek
  • Magda Kaczmarek
  • Aleksandra Kępska
  • Monika Grosmann
  • Na zasłużone uznanie zapracowały wylanym potem, zmęczeniem i drobnymi urazami.

Kolejny raz mamy przykład, że ambicja, upór i wola walki przynoszą efekty.