D Z I E Ń     S T R A Ż A K A

BYDGOSZCZ     2015 r

Wojewódzkie Obchody dnia Strażaka w tym roku odbyły się w Bydgoszczy.

30 maja na bydgoski Rynek przybyli przedstawiciele jednostek PSP i OSP oraz zarządów wszystkich szczebli Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Przybyli również przedstawiciele władz krajowych i samorządowych.
W uroczystościach wzięli udział: minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Przedstawiciele naszej OSP na uroczystości to Prezes Jacek Kaczmarek wraz z Mariuszem Rochuckim i Mateuszem Zielińskim.

Była to wspaniała okazja by nagrodzić strażaków wyróżniających się w swoich działaniach i zadaniach. Kilkudziesięciu strażaków otrzymało z rąk przełożonych nagrody - odznaczenia państwowe i resortowe.
Wśród nagrodzonych okazały grawerton z rąk generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza odebrał Komendant Miasta i Gminny Kruszwica - kapt. Jacek Kaczmarek.

Prezesie - GRATULUJEMY !

Podsumowując miniony rok na bydgoskim rynku zaprezentowały się nowo zakupione wozy bojowe OSP. Było ich 11. Ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do OSP Kcynia, OSP Kruszwica oraz OSP Osiek nad Wisłą. Natomiast średnie samochody ratowniczo-gaśnicze przekazano jednostkom OSP m.in. z Bogucina, Rojewa, Świątkowic i Złotnik Kujawskich.

Okolicznościowe statuetki i odebrały wszystkie wymienione jednostki OSP.

Przy okazji podłanczamy się do wszystkich miłych słów i życzymy wszystkim strażakom spełnienia marzeń.

FOTO RELACJA z CAPSTRZYKU