W A L N E       Z E B R A N I E

SPRAWOZDAWCZO   -   WYBORCZE

Coroczne walne zebranie członków OSP w Kruszwicy odbyło się 26 lutego 2016 roku.

Na zebranie przybyli zaproszeni goście: R. Zieliński - prezes ZOP ZOSP RP w Inowrocławiu, M. Rimer - prezes ZOG ZOSP RP, J. Halak - przedstawiciel Kom.Woj. PSP w Toruniu, T. Kruczyński - z-ca Kom. Pow. PSP w Inowrocławiu, nadkomisarz Karol Konopacki - Komendant kruszwickiego posterunku Policji, Lesław Tarnowski - Komendant kruszwickiego posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Kruszwicy, D. Witczak - burmistrz M i G Kruszwica, Aleksander Budner - przewodniczacy Rady Miejskiej w Kruszwicy, oraz obsługujący zebranie z ramienia Zarządu Gminnego ZOSP RP - dh. Zenon Gralak.

W roku bieżącym dobiegła końca kadencja zarządu OSP.
W programie obrad poza obowiązkowymi punktami zebrania sprawozdawczego znalazły się dodatkowe o wyborach do władz OSP.

Zebrani druhowie wysłuchali sprawozdań:
  • z działalności OSP odczytał druh naczelnik Andrzej Kozłowski
  • z działalności finansowej OSP odczytał dh. Skarbnik Mirosław Marciński
  • z działalności strażaków na terenie gminy odczytał dh. Jacek Kaczmarek
  • z działalności Komisji Rewizyjnej OSP odczytał dh. Bartłomiej Bednarek
  • Zebrani druhowie wysłuchali planów:
  • działalności OSP odczytał dh. Mieczysław Musiałowski
  • finansowy OSP odczytał dh. Mirosław Marciński
  • W drodze głosowania wszystkie sprawozdania i plany zostały przyjęte jednogłośną wolą zebranych. I tak samo przegłosowane zostało absolutorium dla ustępującego zarządu.

Następnie Przewodniczący komisji statutowej dh. Mieczysław Musiałowski omówił i wyjaśnił przygotowane poprawki do treści statutu. Przez głosowanie druhowie przyjęli wszystkie 9 poprawek w zapisie statutu.

Wybory nowego składu zarządu, składu komisji rewizyjnej, delegatów i przedstawicieli OSP na zjazd gminny przeprowadzono w sposób jawny.

Po krótkiej przerwie znaliśmy nazwiska osób funkcyjnych w naszym OSP.
    I tak:
  • Prezes - dh. Jacek Kaczmarek
  • W-ce prezes - dh. Dagmara Matyjasik
  • W-ce prezes / Naczelnik - dh. Andrzej Kozłowski
  • Sekretarz / W-ce Naczelnik - dh. Mieczysław Musiałowski
  • Skarbnik - dh. Mirosław Marciński
  • Gospodarz - dh. Dawid Kaczalski
  • Kronikarz - dh. Krzysztof Tylisz
  • Członek zarządu - dh. Mariusz Rochucki
  • Komisja Rewizyjna w składzie:

• Przewodniczący - dh. Bartłomiej Bednarek
  • Członek K.R. - dh. Krzysztof Kozłowski
  • Członek K.R. - dh. Mateusz Zieliński
  • Przedstawiciele OSP do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP:

• Jacek Kaczmarek
  • Marek Rimer
  • Mirosław Marciński
  • Dawid Kaczalski
  • Delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP:

• Dagmara Matyjasik
  • Mieczysław Musiałowski
  • Hubert Polatowski
  • Mateusz Zieliński
  • Krzysztof Tylisz
  • Amadeusz Kułaga
  • Krzysztof Wach
  • Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Posypały się pochwały i gratulacje.

Na zakończenie zostały odczytane projekty podjętych uchwał. W drodze głosowania projekty uchwał zostały zatwierdzone. Przewodniczący zebrania dh. Jacek Kaczmarek zamknął zebranie i zaprosił wszystkich do konsumpcji ciepłego poczęstunku.

Dla zainteresowanych:

treść sprawozdania z działalności OSP w Kruszwicy

JOT 2 wykres1 wykres2 mapa strony telefony alarmowe sms ostrzegawczy bezpieczeństwo karta ratownicza karta ICE koperta życia karta transplantologiczna