K O M E N D A N T

Od jakiegoś czasu krążyła plotka, że obecny prezes naszej OSP jest kandydatem na wyższe stanowiska służbowe. NESTETY plotka okazała się faktem !

29 kwietnia 2016 roku w gabinecie sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczono powołania zaproszonym strażakom.
W obecności Komendanta głównego PSP st.bryg. Leszka Suskiego wręczenia aktu powołania dokonał w-ce minister MSWiA Jarosław Zieliński.

W wręczonym akcie czytamy:
Decyzją komendanta głównego PSP, na wniosek kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, z dniem 1 maja 2016 r., na stanowisko zastępcy kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został:

st. kpt. mgr Jacek KACZMAREK

. G R A T U L U J E M Y !

Wiadomo, komendant Jacek Kaczmarek wszystkim znany i lubiany. Wyprzedzając możliwe pytania przedstawiamy osobę komendanta:

st.kpt. Jacek Kaczmarek od 1 października 1994 r. strażak w Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W roku 2000 kończy szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Kończąc wiele kursów i zdobywając specjalizacje pogłębia wiedzę by wykorzystać ją w akcjach ratowniczo - gaśniczych. 1 lipca 2013 roku zostaje mianowany na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w KP PSP w Inowrocławiu.
W Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie ukończył studia podyplomowe dla strażaków kierujących działaniami ratowniczymi. Ukończył również WSHE w Włocławku. Posiada certyfikat z szkolenia przeprowadzonego przez Kujawsko - Pałuckie Centrum Ekonomii Społecznej, w zakresie pozyskiwania środków finansowych.

St.kpt. Jacek Kaczmarek w swojej wieloletniej karierze strażaka nie jest w stanie dziś policzyć w ilu akcjach ratowniczych uczestniczył i ile żyć ludzkich uratował. Uczestniczył w długotrwałych akcjach powodziowych na terenie całego kraju. Brał czynny udział w wielu zintegrowanych ćwiczeniach ratowniczych.

Równocześnie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej od 1 maja 2003 roku pełni obowiązki komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej w Kruszwicy.
Jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w tymże mieście. W trakcie sprawowania tych funkcji doprowadził do rozwoju nowoczesnych form ratownictwa i powstania w Kruszwicy pierwszego w kraju, zintegrowanego systemu ratowniczego.
Stanowcze działania doprowadziły do zakupu czterech nowych samochodów gaśniczych dla strażaków w Kruszwicy, Witowicach i Chełmcach. Podległe mu jednostki OSP doposażył w światowej klasy specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Koordynował działania zabezpieczania, a następnie usuwania skutków powodzi na terenie gminy Kruszwica (2011r). Wzorowo wykazał się również podczas długotrwałej akcji ratowniczej, likwidując skutki orkanu Ksawery (2013r.) . Realizował wówczas zadania logistyczne na terenie gminy.

Swoją postawą znacząco wspiera wszelkie działania na rzecz lokalnej społeczności. Piastuje funkcje wiceprezesa prewencji kryminalnej ,,Bezpieczna Woda" oraz członka zarządu Lokalnej Grupy Działania ,,Czarnoziem na Soli".
Działalność jest dostrzegana i odwzajemniana przez społeczeństwo. Dowodem na to są lokaty w plebiscycie Gazety Pomorskiej. Jacek Kaczmarek zdobył tytuł STRAŻAKA roku 2007 oraz KRUSZWICZANINA roku 2013.

Gdy nie zajmuje się pożarami i strażakami można go spotkać kopiącego piłkę nożną lub z wędką na rybkach.

PANIE KOMENDANCIE GRATULUJEMY AWANSU

Ubolewamy natomiast, że straciliśmy:
prezesa i kompetentnego komendanta gminnego.