CZYTAĆ MOŻNA WSZĘDZIE . . .

"Czytać można wszędzie, nawet na grzędzie" to hasło przewodnie Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, której celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W kruszwicy do akcji przystąpili uczniowie szkoły podstawowej nr 1.

10 czerwca 2016 roku uczniowie tej szkoły rozeszli się po kruszwicy by potwierdzić hasło przewodnie akcji. Dotarli i do naszej strażnicy. Uprzedzeni o takiej akcji przygotowaliśmy kultową bajeczkę.

W roli lektora wystąpił niezastąpiony druh Hubert Polatowski. Przeczytał opowieść Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o dzielnym Wojtusiu, a następnie po krótkiej rozmowie obejrzały strażnice i strażackie narzędzia pracy.

Podczas akcji uczniowie przystąpili do próby bicia rekordu czytania w jednym momencie. Wielkie czytanie odbywało się pod patronatem czasopisma Biblioteka w szkole, a inicjatorem kruszwickiej akcji była Pani Danuta Kruszczyńska.