KOMENDANT
MIEJSKO - GMINNY   ZOSP RP

Rezygnacja komendanta gminnego Jacka Kaczmarka zbiegła się z zakończeniem kadencji Zarządu Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. 27 czerwca br. odbył się zjazd Zarządu i wybrano nowe władze. Funkcje Komendanta Miejsko- Gminnego Związku OSP RP objął dh Mieczysław Musiałowski.

Rola komendanta to koordynowanie działań i nadzór nad jednostkami strażackimi gminy Kruszwica. Składanie sprawozdań zarządowi miejsko - gminnemu ZOSP RP w Kruszwicy. Współpraca operacyjna z Komendą Powiatową PSP w Inowrocławiu.

Zatrudniony w Urzędzie Miasta i Gminy (od 11 lipca br.) komendant ma koordynować i organizować zakupy i remonty sprzętu ratowniczego. Współpracować z Gminnym Zespołem Reagowania Kryzysowego i komórkami organizacyjnymi urzędu miasta. Głównym zadaniem komendanta miejsko - gminnego Związku OSP RP w Kruszwicy jest pilnowanie celowości rozchodów budżetu gminy na cele p.poż. i w formie sprawozdania relacjonowania radzie gminy.

Nowy komendant to strażak zawodowy z 25 letnim doświadczeniem. Związany z Zakładową Służbą Ratowniczą przy Zakładach Tłuszczowych w Kruszwicy. Absolwent Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i wielu specjalistycznych kursów ratowniczych.

Dh Musiałowski równolegle pełnił funkcje sekretarza i w-ce naczelnika w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy dodatkowo z ramienia Zarządu oddziału MG ZOSP RP doszła mu funkcja Komendanta Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kruszwicy i taką samą funkcją obdarzył go Burmistrz Kruszwicy.

Jesteśmy dumni, że kolejny raz tak znaczące stanowisko spoczywa na barkach strażaka z naszej jednostki.

Zmiany na stanowisku komendanta, prezesa, zmiany w składzie komisji rewizyjnej zmusiły nas do wielu operacji, działań i uchwał by uprawomocnić te zmiany a czasu było mało. Zawierucha prawna jeszcze nie ucichła, ale bądźmy dobrej myśli, że błędu nie popełniliśmy.
KOMENDANCIE - życzymy samych sukcesów !