TABLICZKA     MNOŻENIA

sdtm_2016

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kruszwicy wraz z nauczycielem matematyki p. Katarzyna Dymowską odwiedzili naszą strażnicę.

30 września przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy IV B szkoły podstawowej nr 2 w Kruszwicy przystąpili do tej akcji, która w tym roku przebiegała pod szumnym hasłem:

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

.
Dzieci w tym dniu zamieniają się w egzaminatorów i odpytują dorosłych zgodnie z hasłem przewodnim.
Zadania przygotowane przez dzieci nie należały do łatwych. Strażacy udowodnili, że niełatwo ich zaskoczyć i błyskawicznie odpowiadali na pytania przygotowane na losowanych kartkach.

Na zakończenie dzieci wybrały dwóch najlepszych rachmistrzów byli to - Mieczysław Musiałowski - komendant ZOSPRP i strażak Hubert Polatowski. Wybrani strażacy otrzymali certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Wyróżnionym gratulujemy !