SZLACHETNA     PACZKA     2016

szlachetna paczka 1

"Dawać innym szczęście to prawdziwa radość"

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy oraz ratownicy medyczni Zespołu Ratownictwa Medycznego po raz kolejny wsparli szczytny cel, jakim jest pomoc potrzebującym w ramach akcji "Szlachetna paczka".

Kruszwiccy strażacy wychodzą z założenia, że pomoc potrzebującym należy nieść nie tylko na służbie w czasie działań ratowniczo - gaśniczych, ale zawsze, gdy znajdzie się osoba potrzebująca pomocy, również tej materialnej czy finansowej.

W tym roku dzięki prowadzonej zbiórce udało się zakupić jednej z potrzebujących rodzin naszej gminy produkty spożywcze, higieniczne, środki czystości oraz rzeczy niezbędne w codziennych pracach w gospodarstwie domowym.

W wyborze potrzebującej pomocy rodziny z naszego środowiska pośredniczyła pani Beata Becla, która była lokalnym wolontariuszem tej akcji. Tu możemy tylko dodać, że potwierdza się to, iż większą radość niż otrzymywanie podarunków sprawia obdarowywanie, szczególnie, gdy druga osoba bardzo tego potrzebuje. Jak widać, niesienie pomocy osobom w potrzebie to nie tylko nasz zawód i ustawowy obowiązek, ale również nasza pasja i przekonanie płynące z głębi serca.

szlachetna paczka 2