WALNE     ZEBRANIE

10 marca 2017r. odbyło się zebranie sprawozdawcze członków OSP Kruszwica.
Zebranie otworzył i powitał gości prezes OSP w Kruszwicy dh Krzysztof Kozłowski.

Na zebranie przybyli: dh Jerzy Stanny - prezes ZOP ZOSP RP w Inowrocławiu, dh Marek Rimer - prezes ZOG ZOSP RP w Kruszwicy, dh Mieczysław Musiałowski - Komendant ZOMG ZOSP RP w Kruszwicy, st. bryg. mgr inż. Janusz Halak - Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu, st. kpt. mgr Jacek Kaczmarek - Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu, st. bryg. mgr inż. Rafał Wesołek - Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu, Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda kujawsko - pomorski w Bydgoszczy, Dariusz Kurzawa - Wicemarszałek województwa kujawsko - pomorskiego w Toruniu, Dariusz Witczak - Burmistrz Miasta i Gminy Kruszwica, Aleksander Budner - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy, Lesław Tarnowski - Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSR w Bydgoszczy, Maciej Banachowski - Prezes Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy.Na sali obecny też był Komendant Miejsko - Gminny nasz wieloletni członek - dh Mieczysław Musiałowski.

Walne Zebranie rozpoczęło się od ogłoszenia minuty ciszy, jako hołdu oddanego zmarłym strażakom naszej jednostki, następnie hymn związku i dalszy przebieg zebrania zgodnie z przygotowanym programem.

Sprawozdania odczytali:
  • z działalności OSP w Kruszwicy - prezes dh Krzysztof Kozłowski,
  • sprawozdanie finansowe - skarbnik dh. Mirosław Marciński,
  • sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - przewodniczący K.R. dh. Bartłomiej Bednarek.

Plany na 2017 odczytali:
  • plan działalności - w-ce prezes dh. Dagmara Matyjasik,
  • plan finansowy - skarbnik dh. Mirosław Marciński.

Sprawozdania i plany w drodze głosowania zostały przyjęte jednogłośną wolą zebranych. Za udzieleniem absolutorium zarządowi głosowali wszyscy obecni na sali członkowie.
Odczytania poprawki treści statutu dokonał druh Mieczysław Musiałowski. W drodze głosowania jednogłośną wolą zebranych zatwierdzono poprawkę treści statutu.
Przedstawiono zmiany kadrowe w składzie Zarządu OSP i Komisji Rewizyjnej z roku 2016. W głosowaniu jawnym jednogłośną wolą zebranych zatwierdzono te kandydatury. Nowo wybrani funkcyjni pełnić będą swoje funkcje do końca tej kadencji (2021r.)
Skład Zarządu OSP po zatwierdzeniu zmian kadrowych zarządu i Komisji Rewizyjnej.

funkcja Imię i nazwisko
Prezes Krzysztof Kozłowski
Wiceprezes Dagmara Matyjasik
Naczelnik Andrzej Kozłowski
Z-ca naczelnikaMieczysław Musiałowski
Sekretarz / Kronikarz     Krzysztof Tylisz
Skarbnik Mirosław Marciński
Gospodarz Dawid Kaczalski
Członek Mariusz Rochucki
Członek Krzysztof Wach

Skład Komisji Rewizyjnej:
funkcja Imię i nazwisko
Przewodniczący     Bartłomiej Bednarek
Sekretarz Marek Kaczalski
Członek Mateusz Zieliński

Nie podjęto tematów do dyskusji, więc zabrali głos goście zaproszeni z życzeniami.

Odczytano treść uchwały w sprawie:
  • organizacyjno - programowej
  • wyborów
  • zmian w statucie
W drodze głosowania jawnego zatwierdzono ich treść.
Walne zebranie OSP w Kruszwicy zakończył przewodniczący i zaprosił na przygotowany poczęstunek.

W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy
pragniemy podziękować panu Krzysztofowi Gugale właścicielowi firmy
Sala Biesiadna E. & K. GUGAŁA w Kruszwicy
za przygotowanie pysznej kolacji.