C A P S T R Z Y K     2 01 7

W miesiącu maju obchodzimy międzynarodowy "DZIEŃ STRAŻAKA".

Czwartego maja br. w Kruszwicy odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków, o czym pisaliśmy poprzednio. Z tego też względu uroczysty capstrzyk został przeniesiony na 12 maja 2017 roku. Połączyć tych wydarzeń niedane nam było.

O godzinie 17 poczty sztandarowe, zaproszeni goście, zebrani strażacy z orkiestrą na czele pomaszerowali do miejsca apelowego na kruszwickim Rynku. Kolumnę prowadził i uroczystości przewodził dh Mieczysław Musiałowski - komendant M-G ZOSP RP w Kruszwicy.

Na capstrzyku gościliśmy tak dostojnych gości: dh. Roman Zieliński - członek ZW ZOSP RP; dh Marek Rimer - prezes ZM-G ZOSP RP; dh Jarosław Kaczmarek, dh Mirosław Marciński, dh Krzysztof Nawrotek - członkowie ZP ZOSP RP w Inowrocławiu; dh Mirosław Lewandowski, dh Bruno Olejarski, dh Łukasz Pomianowski - członkowie ZM-G ZOSP RP w Kruszwicy; bryg. Jacek Kaczmarek - kom. Wojew. PSP; bryg. Andrzej Stachowicz - kom powiat. PSP; Dariusz Kurzawa - marszałek woj. Kuj. - Pomorskiego; Dariusz Witczak i Bartłomiej Krajniak - burmistrzowie Kruszwicy; Aleksander Budner - Przew. Rady Miejskiej Kruszwicy; Karolina Jagielska- Lewandowska - inspektor p.poż.; Lech Sobecki - prezes KSC; Jerzy Nowacki - pełnomocnik zarządu KSC; Lesław Tarnowski - kom. PSR; ks. Łukasz Staniszewski - przedstawiciel lokalnej parafii.

Podczas ceremonii nagrody i odznaczenia otrzymali wyróżniający się strażacy.
Wyróżnienie strażacy naszej jednostki to:
Srebrny MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA" :
Dawid Kaczalski
BRĄZOWY MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA" :
Krzysztof Hałas i Mateusz Zieliński
Strażak Wzorowy:
Daria Dębowska,   Aleksandra Kępska,   Magdalena Nojek,
Krzysztof Dembowski,   Mikołaj Szewczuk,   Hubert Polatowski,
Lewandowski Oskar,   Gałgański Paweł,   Marcin Maziarz.

Nasza lista wyróżnionych strażaków została tylko odczytana. Odznaczenia wręczone zostaną strażakom w tym samym miejscu dopiero w wrześniu na jubileuszu Naszej jednostki.

Po rozdaniu wyróżnień strażacy sformowali kolumnę i z orkiestrą na czele przemaszerowali ulicami naszego miasta. Kierowcy czerwonych wozów bojowych jechali na końcu kolumny, gdy zamilkła orkiestra włączyli swoje sygnały ostrzegawcze i objechali osiedle Zagople. Capstrzyk w tym czasie został rozwiązany na parkingu przed PTTK -em.

Strażacy w Zajeździe u Piasta Kołodzieja spożyli ciepły posiłek i rozjechali się do domów.

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym gratulujemy.

fot.?