MSZA   za   STRAŻAKÓW

Światowy dzień strażaka został w Kruszwicy wyjątkowo uczczony. 4 maja 2017 roku w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbyła się msza św. w intencji strażaków.

Uroczystość miała mieć charakter plenerowy, lecz niestety pogoda nie dopisała. Uciążliwy deszcz zmusił nas do weryfikacji zamiarów i przystąpienia do wersji zapasowej.

Uroczystą mszę świętą odprawił Prymas Polski abp Wojciech Polak w asyście lokalnych kapłanów i kapelanów. Msza miała charakter wojewódzki, więc przyjechała kadra dowódcza PSP z pocztami sztandarowymi swoich jednostek. Przybyli też przedstawiciele władz cywilnych z wojewodą kujawskio - pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem na czele. Nie zabrakło też przedstawicieli związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. z prezesem Zdzisławem Dąbrowskim na czele. Ceremonię uświetniła muzyka orkiestry dętej z OSP w Jeziorach Wielkich.

Po mszy świętej Kom. Wojewódzki st. bryg. Janusz Halak podziękował prymasowi i poprosił o poświęcenie nowego sztandaru naszej OSP.
W imieniu kruszwickich strażaków podziękowanie odczytał dh Krzysztof Tylisz wraz z
dh Dagmarą Matyjasik przekazali prymasowi okolicznościowy grawerton.

Po mszy dowódca uroczystostości kpt. Ireneusz Taraszka poprowadził orkiestrę dętą, 39 pocztów sztandarowych i przybyłych gości ulicami Kruszwicy do naszej strażnicy. Tam przygotowany był ciepły posiłek dla przyjezdnych strażaków.

Na uroczysty gminny capstrzyk strażacki zapraszamy wszystkich
na kruszwicki rynek 12 maja br. o godzinie 1700
.

Wszystkim strażakom w dniu waszego święta