PODZIĘKOWANIA   OD   MINISTRA

Bardzo dziękuję za postawę służby i za to, że na strażakach można polegać – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji podczas spotkania w Łubiance, gdzie wyróżnił strażaków PSP i OSP biorących udział w akcji ratowniczej, po przejściu nawałnic nad województwem kujawsko-pomorskim.

Minister podziękował za działania prowadzone w trudnych warunkach zaraz po przejściu burz. Przypomniał, że to właśnie województwo kujawsko-pomorskie najbardziej ucierpiało podczas ostatnich nawałnic, które w sierpniu przeszły nad Polską. W sumie w akcji ratowniczej na terenie regionu uczestniczyło 3,3 tys. strażaków PSP i ponad 9 tysięcy druhów z OSP. Dziękuję za to, że zawsze jesteście tam, gdzie ludzie potrzebują Waszej pomocy. Że narażacie własne życie i zdrowie dla innych - powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał Jesteśmy województwem, które notuje największe straty spośród trzech województw przez które przeszła, ta tragiczna w skutkach nawałnica. Na szczęście nikt nie zginął, osiem osób zostało rannych. W dużej mierze jest to zasługa funkcjonariuszy PSP i OSP, którzy zadziałali w sposób skuteczny od pierwszych minut trwania akcji ratunkowej.

34 strażakom minister przyznał nagrody finansowe, 18 odebrało dyplomy komendanta głównego PSP. 15 jednostek OSP, które uczestniczyły w usuwaniu szkód po nawałnicy, otrzymało z kolei promesy na zakup sprzętu. Nasza jednostka otrzymała promesę na 10 000 zł zamierzamy w całości przeznaczyć ją na zakup defiblrylatora.
- To jest coś, co poprostu daje nam chęci do działania bo jeżeli mamy czym pracować czym pomagać wtedy się spełniamy tak napradę - powiedział do kamery Krzysztof Wach strażak z OSP w Kruszwicy.

Na uroczysty apel w Łubiance pod Toruniem pojechali przedstawiciele naszej jednostki - prezes dh Krzysztof Kozłowski i w-ce naczelnik Krzysztof Wach. Przywieźli wspomniany voucher i okazały grawerton.

Całą relację z wydarzenia emitowaną w lokalnej telewizji TVBydgoszcz można obejrzeć tutaj: Łubanka 2017-09-05