WARSZTATY SZKOLENIOWE

Z ZAKRESU RATOWNICTWA LODOWEGO

JANIKOWO 2023

W dniu 11 lutego 2023 roku w Janikowie na jeziorze Pakoskim, przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jacewie zorganizowane zostały warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa lodowego, oraz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych.

W warsztatach szkoleniowych wzięli udział druhowie z naszej jednostki: dh Krzysztof Wach i dh Krzysztof Łączny, a także druhowie z OSP Barcin, OSP Jacewo, OSP Janikowo CIECH Soda Polska S.A., OSP Kołodziejewo, OSP Trląg, oraz funkcjonariusze KP PSP Inowrocław.

Głównym tematem zajęć było prowadzenie akcji ratunkowej i udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pod którą załamała się tafla lodu. Wykorzystano sprzęt, w który wyposażone są jednostki straży pożarnej. Podczas zajęć wykorzystano wiedzę i umiejętności wspaniałych instruktorów, oraz byłych instruktorów z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu: Brzezińskiego Łukasza, Matuszaka Mateusza oraz Osińskiego Roberta.

Bardzo dziękujemy za wiedzę, wskazówki i umiejętności praktyczne dotyczące metody samoratowania ratowników, oraz ratowania osób pod którymi załamał się lód.

Pomimo wietrznej i dżdżystej pogody, oraz zimnej wody wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia i uczyli się technik ratowniczych w tej dziedzinie.

Pogoda słaba, lód słaby ... ekipa MOCNA!

APELUJEMY   O   ROZWAGĘ!