NADZWYCZAJNE     WALNE     ZEBRANIE

24 marca 2023r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze członków OSP w Kruszwicy. Otwarcia zebrania i powitania zaproszonych gości dokonał Prezes OSP w Kruszwicy dh Kozłowski Krzysztof.

Walne Zebranie rozpoczęło się odegraniem hymnu Związku OSP RP, następnie minutą ciszy oddano hołd zmarłym strażakom. Dalszy przebieg zebrania odbywał się zgodnie z przyjętym programem.

W Walnym Zebraniu brali udział zaproszeni goście: członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa kujawsko - pomorskiego, a także Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Inowrocławiu dh Jarosław Kaczmarek, kujawsko - pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Jacek Kaczmarek, kujawsko - pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu w stanie spoczynku nadbryg. Janusz Halak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu st. bryg. Tomasz Kruczyński, Dyrektor Zakładu Karnego w Inowrocławiu ppłk. Magdalena Zwierzchowska, przedstawiciel Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Adam Pilarski, Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podkomisarz Paweł Kazubowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Miradz Wojciech Wojtasiński, oraz Dyrektor Cukrowni Kruszwica Marek Kościński.

Sprawozdania odczytali:

• z działalności OSP w Kruszwicy - zastępca naczelnika dh Krzysztof Wach
  • sprawozdanie finansowe - skarbnik dh Mirosław Marciński
  • sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - przewodnicząca Komisji Rewizyjnej dh Honorata Wypijewska

Plany na 2023r. odczytali:

• plan działalności - w-ce Prezes dh Dagmara Matyjasik
  • plan finansowy - skarbnik dh Mirosław Marciński

Sprawozdania i plany w drodze głosowania zostały przyjęte jednogłośną wolą zebranych. Za udzieleniem absolutorium Zarządowi głosowali wszyscy obecni na sali członkowie.

Dh Krzysztof Tylisz przedstawił propozycję zmian w składzie Zarządu. W głosowaniu jawnym jednogłośną wolą zebranych zatwierdzono zmianę funkcji i składu Zarządu. Pełnione funkcje będą pełnione do końca kadencji Zarządu.

Zarząd OSP w Kruszwicy:

• Prezes - dh Wach Krzysztof
  • V-ce Prezes - dh Kozłowski Krzysztof
  • V-ce Prezes - dh Matyjasik Dagmara
  • Naczelnik - dh Kozłowski Andrzej
  • Sekretarz / z-ca naczelnika - dh Tylisz Krzysztof
  • Skarbnik - dh Marciński Mirosław
  • Gospodarz - dh Pierzyński Łukasz
  • Członek Zarządu - dh Kaczalski Marek
  • Członek Zarządu - dh Rochucki Mariusz

Komisja Rewizyjna:

• Przewodnicząca - dh Wypijewska Honorata
  • Sekretarz - dh Rugowski Krzysztof
  • Członek - dh Kwiatkowski Adam

Następnie zabrali głos goście zaproszeni.

Po odczytaniu proponowanej treści uchwały obecni na sali strażacy jednogłośnie ją zatwierdzili. Walne Zebranie OSP w Kruszwicy zakończył Przewodniczący zebrania i zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.