NOWY     KOMENDANT     MIEJSKO - GMINNY

Krzysztof Wach - Komendantem Gminnym W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy 15 kwietnia 2023r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Reczpospolitej Polskiej w Kruszwicy.

Odczytano sprawozdania.Sprawozdanie z działalności przedstawił dh Krzysztof Tylisz, sprawozdanie finansowe - dh Mirosław Marciński, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - dh Marek Pogorzały, oraz zostało udzielone absolutorium Zarządowi.

Przedstawiciele miejscowych jednostek podsumowali okres sprawozdawczy, oraz jednogłośnie został powołany nowy Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Kruszwicy dh Krzysztof Wach.
Za lata działalności, oraz współpracę zostały złożone podziękowania ustępującemu Komendantowi Gminnemu kpt. Krzysztofowi Kozłowskiemu.

Aby przybliżyć osobę nowego komendanta podajemy ważniejsze fakty z jego życiorysu.

Dh Krzysztof Wach w 2007 roku wstąpił do OSP Rusinowo. Od 2009 roku jest strażakiem w OSP Kruszwica. Jako dowódca zmiany brał udział w wielu akcjach ratowniczo - gaśniczych, m. in. w gaszeniu dużego pożaru składowania odpadów w Wszedniu, a także podczas usuwania skutków nawałnicy w Żninie. W 2012 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując tytuł zawodowy Inżynier pożarnictwa. Od 2015 roku pełni służbę w Zakładowej Straży Pożarnej Anwil S. A. we Włocławku na stanowisku dowódcy sekcji - zastępcy dowódcy zmiany. W 2016 roku ukończył szkolenie podstawowe w zawodzie strażak w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. W 2021 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie - przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, w 2022 roku szkolenie specjalistyczne ratownictwa chemicznego i ekologicznego w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, oraz w 2023 roku szkolenie ratownictwa technicznego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Obecnie pełni także funkcję Prezesa jednostki OSP w Kruszwicy.

Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny raz tak znaczące stanowisko spoczywa na barkach strażaka z naszej jednostki.

(KT)

w 2023 komendant MGOSPRP w Kruszwicy w 2023 komendant MGOSPRP w Kruszwicy
KOMENDANCIE - gratulujemy i życzymy samych sukcesów!