K O L I Z J A
przed   P O L A N O W I C A M I

Decyzją Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu 18 października 2013 r. ogłoszono ćwiczenia strażaków z kompani "Inowrocław" i sąsiednich jednostek.
( o ćwiczeniach więcej przeczytasz tutaj ).

W strażnicy Kruszwickiej pozostał drugi skład osobowy zabezpieczający gminę drugim wozem gaśniczym.

O godzinie 1240 dotarło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej   DP2581 na wysokości Polanowic.

Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Volkswagen Passat na lewym pasie drogi z pobliżu drzewa. Zespół Ratownictwa Medycznego S2 był już na miejscu. Kierująca i pasażer znajdowali się już w karetce pogotowia.

Z uszkodzeń pojazdu wynikało że uderzył bokiem w drzewo. Na szczęście dla kierującej cała siła uderzenia skupiła się na kole i zawiasach drzwi. Resztę uderzenia przejęły zainstalowane poduszki powietrzne.

Działania nasze ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i zabezpieczenia pojazdu.

Utrudnienia w ruchu trwały około dwóch godzin.

Na miejsce zdarzenia dojechał radiowóz policyjny i zastęp GBARt z JRG nr 1 z Inowrocławia.