K O L I Z J A   -   S Ł A W S K     W.

Godzina ósma dziesięć, gdy głos dyspozytora z PSK PSP zaalarmował dyżurujących strażaków. Był 24 maj 2014 roku, gdy ruszyliśmy w kierunku Sławska Wielkiego.

Kilkaset metrów za wsią w poprzek drogi leżał na boku samochód ciężarowy.

Kierowca o własnych siłach wydostał się z samochodu i nie wymagał pomocy medycznej. Samochód tarasował całkowicie przejazd na drodze krajowej nr 62 . Powiadomione PSK Policji rozstawiło patrole i zorganizowało objazd zablokowanego odcinka drogi. Z relacji kierowcy i jego dokumentów w naczepie przewożone były produkty chemiczne i spożywcze. Profilaktyczne została położona poduszka pianowa pod zbiornik paliwa. Sprawdzeniu wymagała przesyłka chemiczna - bejca, a raczej stan opakowania.

W celu postawienia pojazdu na koła zadysponowany został specjalistyczny samochód ratowniczy tzw. MEGA CITY z prywatnej firmy z Trzemeszna.

Przed postawieniem pojazdu trzeba było wypakować z niego cały przewożony towar. Zadanie bardzo wyczerpujące, ale mając tyle rąk do pomocy udało się to dość sprawnie.
Po postawieniu na koła zestawu ciągnika siodłowego wraz z naczepą pozostało przerzucić ponownie przewożony towar. Samochód został odholowany w bezpieczne miejsce, a my powróciliśmy do strażnicy.

Akcja trwała około 7 godzin i brało w niej udział 7 zastępów straży pożarnej z Kruszwicy, Inowrocławia, Strzelna i Mogilna.

Więcej zdjęć już wkrótce.