TRAGEDIA   NA   TORACH

6 stycznia 2015 r. w świąteczny poranek o 835 dyżurny PSK w Inowrocławiu zadysponował nas do miejscowości Piecki. Zgłoszenie dotyczyło wypadku na przejeździe kolejowym miedzy Pieckami i Piaskami.

Na miejscu okazało się, że na niestrzeżony przejazd kolejowy z sygnalizacją świetlną wprost pod nadjeżdżający pociąg wjechał samochód osobowy marki HONDA CR-V. Pociąg towarowy relacji Cementownia Chorula - Gdynia Port załadowany paletami z cementem zatrzymał się dopiero trzysta metrów dalej pchając uderzony samochód.

W pierwszej fazie akcji zadysponowany został nawet śmigłowiec medyczny, lecz gdy doleciał na miejsce było już za późno. W samochodzie podróżowały dwie kobiety w wieku 52 i 59 lat niestety uderzenia nie przeżyły.

Przybyli ratownicy medyczni i strażacy zabezpieczali teren. Dalsze działania przejął prokurator wraz z policjantami. Trwają działania mające ustalić przyczynę tragedii.

Na miejscu zdarzenia był śmigłowiec oraz dojechały 2 karetki ZRM, 4 zastępy straży pożarnej, prokurator i 3 radiowozy policyjne, inspektorzy ruchu i przedstawiciele PKP.

Akcja trwała około 6 godzin.