OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

USUWANIE     SKUTKÓW     WICHURY

W nocy 11/12 sierpnia 2017 przez województwo kujawsko- pomorskie przetoczyła się potężna wichura z deszczem i piorunami. Powstały ogromne zniszczenia.

Mając na względzie, że na naszej gminie jest 11 mobilnych jednostek OSP. Komenda Powiatowa PSP wraz z Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa postanowiła zadysponować część sił i środków własnych do działań w rejonach bardziej dotkniętych żywiołem.

12 sierpnia 2017 roku dostaliśmy z PSK PSP w Inowrocławiu dyspozycje wyjazdu poza rejon gminy.

O godzinie 806 ruszamy do Żnina.
Tam przytłoczył nas widok ogromu zniszczeń. Podzieleni na sekcje niezwłocznie przystąpiliśmy do ciężkiej pracy drwala. Uzbrojeni w pilarki łańcuchowe zaczęliśmy usuwać napotkane wiatrołomy. Powywracane drzewa tarasowały przejazd na drogach, pozrywały linie energetyczne, uszkodziły wiele ogrodzeń i budynków. Zabezpieczaliśmy plandekami budynki pozbawione poszycia dachowego.

Działania nasze trwały do późnych godzin wieczornych.

Zniszczenia są tak ogromne, że usuwanie skutków wichury potrwa wiele tygodni, a może nawet miesięcy.FOTO RELACJAlinia 6
< < < wróć do poprzedniej strony > > >
linia 6

rulon

Jesteś 660 gościem na Naszej stronie.

o     748     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022