Pożar w punkcie skupu złomu

W dniu 25 września 2009r. w Grodztwie powstał pożar w punkcie skupu złomu.
Skuteczną akcję gaśniczą utrudniała duża ilość materiałów palnych w postaci wraków samochodów osobowych składowanych metodą jeden na drugim co tworzyło sporych rozmiarów płonącą stertę.
Dodatkowym problemem była ogromna ilość ostrych krawędzi co stanowiło nie tylko zagrożenie dla strażaków, ale i skutecznie przerywa akcję niszcząc węże strażackie. Wysoka temperatura stanowiła zagrożenie dla pobliskiej trakcji elektrycznej. Dla bezpieczeństwa została ona odłączona przez obecną na miejscu pożaru służbę pogotowia energetycznego.
Pożar został ugaszony po wielogodzinnej akcji z użyciem 9 zastępów straży pożarnej. Akcja spowodowała utrudnienie w ruchu drogowym w kierunku Kruszwica - Dobre. Niestety policja nie panowała nad sytuacją i w związku z tym agresja kierowców kierowana był w stronę strażaków.

relacja video