POŻAR     FABRYKI     MEBLI

15 września 2010r. o godzinie 2 30 dyżurny Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze fabryki mebli w Janikowie.
Zastępy straży po przybyciu na miejsce potwierdziły zgłoszenie i uzupełniły, że pali się zakład "Linex" i "Venessa" na ulicy Wilkońskiego 13. Z względu na rozmiary pożaru (około 800 m2) i możliwości lokalnej sieci hydrantowej dyżurny dysponował kolejne jednostki gaśnicze z okolicy.
Strażacy z naszej jednostki również pojechali z pomocą.
Spłonęły dwie hale produkcyjne, w nich wyprodukowane meble, półfabrykaty i maszyny. Straty firm zliczono na 3,5 mln. zł. Pożar gasiło 18 zastępów straży pożarnej, 47 strażaków OSP i PSP. Podano 9 pradów gasniczych wody i piany.
Strażacy swoje działania nie ograniczali tylko do gaszenia. Wynosili mienie firmy zagrożone płomieniami. Praca ta była utrudniona przez bardzo toksyczny i gryzący dym, dlatego część z nich wyposażona była w aparaty na sprężone powietrze, drudzy bez aparatów, ale wszyscy jak mrówki wynosili materiały palne, by ratować fabrykę.
Działania naszych druhów zakończyły się dopiero o 11 40 powrotem do bazy.

Autor zdjęć - darek, marek, sadowykomornik, jasiu