P O Ż A R
    M I E S Z K A N I A

Piątek 4 października 2013 roku był wyjątkowym dniem roboczym dla naszych strażaków.

Przed południem, co tygodniowa konserwacja sprzętu i wyposażenia wozów bojowych.

O 1325 dostaliśmy zgłoszenie o zadymieniu mieszkania. Natychmiast pojechaliśmy na osiedle Robotnicze. Zagrożenie było już opanowane działania zakończyliśmy na pouczeniu.

Kolejne zgłoszenie w tym dniu wpłynęło o godzinie 2305. Też zadymienie w budynku wielorodzinnym na ulicy Kujawskiej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że sytuacja wygląda bardzo groźnie.
Ogień zlokalizowaliśmy na trzecim piętrze - paliły się drzwi wejściowe do mieszkania.
Po ugaszeniu i wyważeniu drzwi okazało się, że ogień nie zdążył się rozprzestrzenić do wewnątrz mieszkania. Ogień wewnątrz też szybko został ugaszony.
W mieszkaniu przebywała starsza osoba, która została odwieziona do pobliskiego szpitala w Inowrocławiu. Równolegle z prowadzonymi działaniami gaśniczymi inni strażacy prowadzili akcję ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku.

Wszczęte dochodzenie policyjne wykazało, że przyczyną pożaru było celowe, złośliwe podpalenie o podłożu zemsty.

Spaleniu uległy drzwi, przyległe wyposażenie przedpokoju, oraz instalacja elektryczna klatki schodowej. Straty popożarowe są znaczne, bo dym pozostawił trwałe ślady na ścianach i sufitach mieszkania, klatki schodowej jak i mieszkań sąsiednich.

Na miejsce akcji dojechały dwa zastępy z OSP Kruszwica, zastęp z OSP Chełmce i Witowice. Dwa zastępy z JRG nr 1 w tym SH 40. Obecna na miejscu też była kruszwicka policja oraz zespól ratownictwa medycznego.