OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

W Y P O S A Ż E N I E M E D Y C Z N E


Na wyposażeniu wozu bojowego "Mercedes" znajduje się torba PSP - R1 MEDLINE (2005r.)
Nosze-Deska usztywniajaca MEDLINE + usztywniacz głowy (2005r.)
Szyny Kramera PARAMEDICA szt.- 14 (2004r.)


Na wyposażeniu wozu bojowego "JELCZ" znajduje się torba PSP - R1 PARAMEDICA (2004r.)


Skład zestawu PSP R1:
 1. Torbo-plecak transportowy z CORDURY 1100, z tkaniny trudno zapalnej, wodoodpornej o niskiej ścieralności, posiadający uchwyty umożliwiające transport w ręku, na ramieniu i na plecach; z przegrodami dla poszczególnych elementów zestawu i z łatwym dostępem do niezależnych przegród na sprzęt i materiały medyczne; z wyjmowanymi torebkami na materiały opatrunkowe, resuscytator z uwzględnieniem miejsca na kołnierze, opatrunki hydrożelowe i drobny sprzęt medyczny. Wyposażony w specjalną komorę na butlę tlenową 2,7 l. Dostęp do butli od strony komory głównej i kieszeni bocznej.Oznakowana krzyżem Św. Andrzeja, sygnalizacyjnymi elementami odblaskowymi i wyposażona w plakietkę identyfikacyjną PSP R1 - 1 szt.
 2. Szyny Kramera ( 1 kpl=14szt.) w powleczeniu wykonanym z dzianiny poliestrowej z zapięciem typu rzep z możliwością wyciągnięcia szyny. Całość umieszczona w niezależnej torbie transportowej wykonanej z materiału typu Cordura w kolorze czerwonym - 1 kpl.
 3. Rurki ustno-gardłowe Guedela - kodowane kolorami 7 szt. Do dezynfekcji w płynach i sterylizacji w autoklawie. Zestaw zawiera 7 rurek w rozmiarze:40mm,50mm,60mm,70mm,80 mm, 90mm,100mm - 1 KPL.
 4. Ssak mechaniczny, ręczny typu pistoletowego – w komplecie z pojemnikiem o pojemności 300 ml i cewnikami dla dorosłych / 5”/ i dzieci /3,5” i 14”. Wydajność ssaka 20 l/min -1 KPL.
 5. Worek samorozprężalny, przejrzysty, o konstrukcji umożliwiającej wentylację bierną i czynną przy objętości oddechowej od 500 do 800 ml, zapewniający częstość 10 oddechów na minutę mieszaniną o zawartości 97-100% tlenu, przy przepływie tlenu 15 l/min o konstrukcji uniemożliwiającej przekroczenie ciśnienia w układzie oddechowym 40 lub 45 cm słupa wody z maską dla dorosłych nr 5 i dla dzieci nr 3 z filtrami przeciwbakteryjnymiTY – 5 szt.
 6. Reduktor łączący butlę tlenową z odbiornikami tlenu wykonany z mosiądzu przystosowany do pracy przy ciśnieniu roboczym, co najmniej 200 bar i ciśnienie zredukowane od 4 do 5 bar, z przepływomierzem od 0-25l/min ze złączem AGA - 1 szt.
 7. Butla tlenowa aluminiowa 2,7 l o zaworze standardowym DIN.
  Max. Ciśnienie napełniania wynosi 20 MPa = 200 barów
  Pojemność 2,7 dm
  Ciśnienie robocze wynosi 30 MPa = 300 bar
  Pojemność sprężonego tlenu
  Przy 200 barach – 540 litrów
  Przy 150 barach – 405 litrów
  - 1 SZT.
 8. Maska jednorazowego użytku do tlenoterapii dla dorosłych do 100 % O2 do wysokich stężeń tlenu z trzema zaworami jednodrogowymi, rezerwuarem tlenu i jednorazowym, niezałamującym przewodem tlenowym o dł. 2m - 1 KPL.

  Maska jednorazowego użytku do tlenoterapii dla dzieci do 100 % O2 do wysokich stężeń tlenu z trzema zaworami jednodrogowymi, rezerwuarem tlenu i jednorazowym, niezałamującym przewodem tlenowym o dł. 2m - 1 KPL.
 9. Kołnierz ortopedyczny PATRIOT uniwersalny regulowany – czterostopniowa regulacja pod-bródka – dla osób dorosłych - 3 szt.
 10. Kołnierz ortopedyczny PATRIOT uniwersalny regulowany – trzystopniowa regulacja pod-bródka – dla dzieci - 1 szt.
 11. Folia izotermiczna ratunkowa BODYTERM srebrno-złota przeznaczona do zapewnienia komfortu termicznego. Chroni przed wychłodzeniem lub przegrzaniem osoby poszkodowanej – 5 SZT.
 12. Zestaw opatrunków do opatrywania ran i krwotoków:
  - Opatrunek indywidualny osobisty pyłoszczelny typ A – 2 szt.
  - Kompres gazowy 9cm x 9cm (op 3szt.) – 5 szt.
  - Kompres gazowy 5cm x 5cm (op 3szt.) – 5 szt.
  - Gaza opatrunkowa jałowa 1m kw. – 2 szt.
  - Gaza opatrunkowa jałowa 1/4 m kw. – 2 szt.
  - Opaska opatrunkowa dziana o szerokości 5 cm – 4 szt.
  - Opaska opatrunkowa dziana o szerokości 10 cm – 8 szt.
  - Chusta trójkątna bawełniana – 4 szt.
  - Opaska elastyczna o szerokości 10 cm – 3 szt.
  - Opaska elastyczna o szerokości 12 cm – 3 szt.
  - Siatka opatrunkowa CODOFIKS nr 1 – 2 szt.
  - Siatka opatrunkowa CODOFIKS nr 2 – 2 szt.
  - Siatka opatrunkowa CODOFIKS nr 3 – 2 szt.
  - Siatka opatrunkowa CODOFIKS nr 6 – 2 szt.
  - Przylepiec z opatrunkiem 6cm x1m – 1 szt.
  - Przylepiec bez opatrunku 5cm x 5m – 2 szt.
 13. Sprzęt uzupełniający:
  - Rękawiczki lateksowe – 5 par -10 szt.
  - Worek plastikowy z zamknięciem na odpady medyczne – 2 szt.
  - Płyn do dezynfekcji skóry z atomizerem 350ml – 1 szt.
  - Nożyczki ratownicze – 1 szt.
  - Folia do przykrycia zwłok - 3 szt
 14. Aparat do płukania oka z bocznym odpływem (polietylenowy pojemnik z nakręcaną, specjalnie profilowaną i przylegającą do oka głowicą)
 15. Zbijak - nóż – Zbijak do szyb wyposażony również w ostrze do cięcia pasów.
 16. Opatrunki hydrożelowe na oparzenia BURN AID. Hydrożel jest naniesiony na materiał nośny w postaci gąbki. Opatrunek umieszczony w opakowaniu chroniącym przed działaniem niskich i wysokich temperatur
  -FS 1107 wymiar 10cm x 10cm - 1 szt.
  - FS 1108 wymiar 20cm x 20cm - 4 szt.
  - FS 1109 wymiar 40cm x 55cm - 2 szt.
  - FS1341 wymiar 30 x 40cm (twarzowy) - 2 szt.
 17. Nosze typu deska:
  Deska ortopedyczna, pływająca firmy IRON DUCK model ULTRA VUE 18’.
  Wyposażone w 14 dużych uchwytów (możliwość pracy w grubych rękawicach)
  Wykonana z wysoce odpornego tworzywa sztucznego – sztywny polietylen, zmywalna, przepuszczalna dla promieni X w 100%.
  Konstrukcja: szeroka powierzchnia dla pacjenta wzmocniona specjalnym wypełnieniem gąbkowym.Deska pozbawiona takich elementów jak wgłębienia czy zatrzaski, które mogłyby kumulować zanieczyszczenia. Specjalne zabezpieczone krawędzie przystosowane do założenia usztywnienia głowy. Hermetycznie pełne krawędzie, ergonomiczne wzmocnione narożniki.Pływalność dodatnia przy obciążeniu do 112 kg .Kolor żółty.

  Pasy bezpieczeństwa do deski ortopedycznej, dwuczęściowe (metalowe zapięcie) zakończone szybkozłączem (obrotowym).Kodowane kolorami: czerwony, pomarańczowy, czarny, niebieski,
  Komplet składa się z 4 sztuk.

  Stabilizator głowy klockowy, tradycyjny Wyposażony w 5 pasków do umocowania na desce oraz 2 paski na czoło i żuchwowy, kolor zielony.
Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 skonstruowany zgodnie z zał. do rozporządzenia MSWiA z dnia 22.09.2000 r. w sprawie szczegółowych zasad wyposażenia jednostek organizacyjnych PSP oraz wytycznych dotyczących aktualnych standardów sprzętu medycznego na zestawy PSP R1 i R2 zatwierdzonych przez KG PSP. Zestaw PSP R1 umożliwia podjęcie działań ratowniczych w następującym zakresie: odsysanie treści z dróg oddechowych, wentylacja czynna i bierna, tlenoterapia 100% tlenem, ochrona termiczna, opatrywanie ran i krwotoków, opatrywanie oparzeń, unieruchomienie złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć, ewakuacja i transport poszkodowanego.

rulon

Jesteś 70 gościem na Naszej stronie.

o     233     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2023