OSP w Kruszwicy Mieczysł‚aw Musiał‚owski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej czł‚onkowie, osiągnię™cia, historia, wyposażenie. 2009 - 2018 1024 polski ===============

Ż E G N A M Y

Witold   Mrówczyński

ur. 13.07.1933 r         zm. 25.01.2019r.

Nauczyciel w szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Kruszwicy. Miło wspominam lekcje zajęć technicznych i przysposobienia obronnego. Uczył też historii. Po godzinach opiekun kółka modelarskiego, harcerskiego i zuchów.

Członek Obrony Cywilnej, Ligi Obrony Kraju, ZHP, Klubu Oficerów Rezerwy, od 1967r OSP w Kruszwicy po latach również w OSP w Polanowicach.
Członek Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Swój wolny czas poświęcał na krzewieniu obronności i bezpieczeństwa lokalnego.

Pamiętam, nasze długie rozmowy - opowiadał o pożarach, sprzęcie strażackim i tradycjach lokalnych. Zasze wesoły i dowcipny. Z dumą pokazywał posiadane medale i odznaczenia opowiadał o swoich osiągnięciach i zasługach.
W tej kolekcji najciekawsze były :

• Medal honorowy im. Bolesława Chomicza - 2011r.
  • Złoty medal - „ ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA” - 2003 r.
  • Złota Odznaka zasłużony działacz LOK 1986r.
  • Złoty Krzyż Zasługi 1985r. dla ZHP
  • Zasłużony działacz Klubu Oficerów Rezerwy 1985 r.
  • Srebrna Odznaka w Służbie Narodu - 1981
  • Srebrna Odznaka za zasługi w ochronie porządku publicznego 1980 r.
  • Złoty Krzyż Zasługi 1975 (nauczycielski)

Jako emerytowany nauczyciel pan Witold udzielał się w wielu firmach i przedsiębiorstwach, jako inspektor BHP i   p.poż. co czyniło go spełnionym i aktywnym.

Ostatnie lata postępująca choroba uniemożliwiała mu dotarcie na uroczystości strażackie (capstrzyk, walne zebranie) ale pamięć o nim zawsze była i będzie żywa.

Odszedłeś mając 85 lat.

Druhu     WITOLDZIE   !

w naszych sercach nigdy nie zagaśniesz

CZEŚĆ   TWOJEJ   PAMIĘCI     !

Musiałowski M.