PILARKA     TARCZOWA

stihl do stali i betonu

Poręczna i mocna przecinarka do cięcia stali, betonu, kamienia, rur żeliwnych, asfaltu i podobnych materiałów w zależności od rodzaju tarczy tnącej. W wyposażeniu seryjnym tarcza tnąca z żywic syntetycznych o średnicy 350mm.

Parametry techniczne:

Pojemność skokowa64,1 ccm
Moc4,4 KM (3,2 kW)
Średnica tarczy tnącej300, 350 mm
Max predkość cięcia100, 125 mm

Wyposażenie standartowe:

• ElastoStart
    Ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników 2-suwowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. W systemie ElastoStart specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika rozciąga się odpowiednio do działającej siły i umożliwia płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.
  • Kompensator
    Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo zanieczyszczenia filtra powietrza nie następuje nadmierne wzbogacenie mieszanki. Moc silnika przez dłuższy czas pozostaje stała. Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy zanieczyszczone jest 80% jego powierzchni. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.
  • System antywibracyjny:
    Elementy amortyzujące zapobiegają przenoszeniu drgań powodowanych pracą silnika na dłonie i ramiona operatora. Pozwala to oszczędzać siły podczas ręcznego prowadzenia urządzenia.
  • System filtrów powietrza o długiej żywotności:
    System filtrów powietrza o długiej żywotności oferuje wyjątkowo dużą powierzchnię filtra. Dodatkowy efekt samoczyszczenia zapewnia wyjątkowo długi czas pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra. Konserwacja filtra nie przysparza żadnych trudności.
  • Zawór dekompresyjny:
    Zawór dekompresyjny pozwala podczas uruchamiania usunąć z cylindra część sprężonej mieszanki. Umożliwia to znaczną redukcję siły potrzebnej do pociągnięcia za linkę rozrusznika, odciążenie osoby obsługującej urządzenie i ochronę całego systemu rozruchu urządzenia.

Dane zawarte z: www.stihl.pl