OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

L A T A R K A

GUARDSMAN D - l8215C


GUARDSMAN D - l8215C

Ładowalna latarka GUARDSMAN D, używana jest w celach ratowniczy do oświetlenia terenu w porze mocnej. Silny strumień światła skutecznie rozświetla pomieszczenia piwniczne i silnie zadymione. Po zastosowaniu nakładki z czerwonego tworzywa sztucznego skutecznie przekazuje sygnały do kierowców pojazdów samochodowych i latających nie oślepiając ich.

OBUDOWA

Korpus wykonany jest z wysokiej jakości stopu aluminium lotniczego.

ŻARÓWKA:

Odbłyśnik oraz żarówka stanowią odrębne części, jednak zostały zaprojektowane, aby pracować jako całość. Wytrzymała żarówka halogenowa typu Bi-pin (6V, 8W) umożliwia daleki zasięg pola widzenia. Szybka zamykająca odbłyśnik wykonana jest z utwardzonego poliwęglanu, który posiada właściwości odporne na rysy. Funkcja FOKUS umożliwia dokładne formowanie wiązki.. W nakrętce umieszczona jest zapasowa żarówka halogenowa 6V/8W . Aby wymienić spaloną żarówkę należy odkręcić główkę latarki z odbłyśnikiem, okręcić aluminiową nasadę, wymontować spaloną żarówkę a następnie wetknąć nową i dokręcić wymontowaną części.

ŁADOWANIE:

W zestawie oprócz latarki i akumulatora jest ładowarka sieciowa 230V / 12 V i kabel do ładowania w samochodzie (12V).
Gniazdo ładowania umieszczone jest na korpusie pod głowicą reflektora. Przed rozpoczęciem ładowania należy przekręcić główkę latarki, odwrotnie do ruchu wskazówek zegara ąż do odsłonięcia gniazda. W tej pozycji żarówka jest odłączona od styków latarki co umożliwia bezpieczne ładowanie. Położenie gniazda sprawia, że jest ono odporne na pył oraz wilgoć. Aby naładować akumulator należy końcówkę kabla od zasilacza wetknąć do gniazda. W czasie ładowania świecić powinna się czerwona dioda sygnalizująca ładowanie. Po naładowaniu wyjąć końcówkę zasilacza z gniazda i dokręcić główkę zgodnie ze wskazówkami zegara.

U W A G A !

Przed ładowaniem zwrócić uwagę na polaryzację akumulatora. Biegun dodatni powinien być zwrócony w stronę przodu latarki.
Ze względu na występujący w pakietach akumulatorowych niklowo-kadmowych efekt pamięci ładowania zalecane jest całkowite rozładowanie akumulatora w celu przedłużenia trwałości pakietu (co 4-5 ładowanie).

Używanie nie oryginalnego zasilacza spowoduje uszkodzenie akumulatora

WODOODPORNOŚĆ:

W latarce na wszystkich połączeniach zastosowano uszczelki typu ORING co sprawia, które chronią mechanizmy latarki przed czynnikami atmosferycznymi. Jednakże , latarka nie została zaprojektowana jako wodoszczelna i nie była testowana w warunkach podwodnych.

DANE TECHNICZNE

źródło światła-żarówka halogen G4 6V/8W
źródło prądu-pakiet akumulatorowy niklowo - kadmowy Ni-Cd 6V/2500mAh
Zasięg świecenia-ok. 200 metrów
Czas świecenia-do 110 min
Czas ładowania-10 - 12 godziny
Minimalna ilość ładowań-1000
napięcie ładowarki-12 / 230 V DC
waga-800 g
kolor-czarny półmatowy
wymiary
długość-330 mm
średnica-40 mm
średnica głowicy-57 mm


linia 6

<< wróć do poprzedniej strony > >

linia 6
rulon

Jesteś 306 gościem na Naszej stronie.

o     1211     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022