OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

LAMPA PRZENOŚNA

Solaris Lite

solaris - osp w KruszwicyNajaśnica przenośna doskonale nadaję się do oświetlenia terenu akcji nocą. Ratownicy z OSP w Kruszwicy potwierdzają, że jest niezastąpiona podczas działań w piwnicach i innych przestrzeniach zamkniętych.
Silne światło rozproszone pozwala dobrze oświetlić teren nie oślepiając ludzi. Zastosowanie dużego akumulatora i energooszczędnych diód świetlnych pozwala na długi czas świecenia. SOLARIS LITE to najnowocześniejszy zintegrowany system z kategorii najaśnic mobilnych.

BUDOWA:

Modułowa budowa pozwala na szybki montaż i uruchomienie.
GŁOWICA świetlna wykonana jest z aluminium, a szyba przednia z polikarbonatu z zdejmowaną matową nakładką z poliweglanu. Zadaniem nakładki jest dodatkowo rozproszyć strumień świetlny by nie razić oczu ratowników.
Głowica jest wstrząsoodporna oraz wodoodporna. Wyposażona w 9 diód wykonanych w technologii CREE LED o bardzo wysokiej mocy. Niska emisja ciepła podczas użytkowania daje nam długą żywotność elementów świetlnych. Producent utrzymuje że głowica posiada dożywotnią gwarancję.
W głowicy zamontowane są również dwie diody czerwone (pozycyjne).
W dolnej części ma przegubowy uchwyt trzpieniowy do montażu na walizce lub na tyczce wysuwanej.
W tylniej części znajduje się przycisk uruchamiający.
Do wykorzystania mamy 5 trybów pracy.
 • Przycisk wduszony raz powoduje załączenie najsilniejszego strumienia światła.
 • kolejny raz to światło słabsze.
 • kolejny raz światło mrugające.
 • kolejny raz światło gaśnie i uruchamia się oświetlenie pozycyjne, czyli dwie diody mrugające z małą częstotliwością (zabezpiecza przed najechaniem / wdepnięciem o zmroku )
 • kolejny raz wyłącza całe urządzenie.


 • WALIZKA transportowa, w której znajduje się akumulator została wykonana z tworzywa sztucznego ABS koloru czarnego z zamontowaną chowaną rękojeścią, paskiem na ramiennym i hermetycznym zamknięciem. Na pokrywie zamontowane są dwa gniazda mocujące głowicę.
  Zastosowany akumulator 12 V ołowiowy wykonany jest w technologii POWER-LED.
  Walizka posiada gniazdo do podłączenia głowicy i gniazdo do ładowania oraz wskaźnik zużycia baterii uruchamiany przyciskiem.

  STOJAK TELESKOPOWY wykonany z tworzywa sztucznego koloru czarnego składa się z trzech rurek blokowanych na zasadzie zacisku gwintowo -stożkowego. Stojak montujemy na leżącej na płask walizce w specjalny gnieździe. Duża masa akumulatora daje dobrą podstawę do najaśnicy i odporność na podmuchy wiatru. Uzyskana wysokość 1,5 m dostatecznie oświetla miejsce akcji.

  Najaśnica mobilna SOLARIS Lite produkowana jest w zestawach różniących się ilością głowic ( od 1 do 4) i mocą diód świetlnych (3500 lub 6000 lumenów). W OSP w Kruszwicy zestaw posiada jedną głowicę z 9 diodami.


  DANE TECHNICZNE

  Akumulator 12V     24 A / h
  Czas ładowania 7 h
  Światło 3500 lumenów pełna moc
  1500 lumenów niska moc
  Żywotność głowicy ponad 50,000 godzin świecenia
  Czas świecenia
  Moc pełna 8 h
  Moc niska 20 h
  Pulsacyjnie 40 h
  Stan wstrzymania 900 h
  klasa szczelności IP 65
  Zakres temperatur stosowania -40° do aż +80° C
  Wymiary głowicy (mm):
  Długość 300
  Szerokość 58
  Wysokość 248
  Wymiary walizki (mm):
  Długość 250 (455?)
  Szerokość 180 (315 ?)
  Wysokość 140 (365 ?)
  Całkowita waga 9,5 kg (16 kg ?)
  Najaśnica zakupiona w 2013 r za 3690,00 zł
  Producent NIGHTSEARCHER PRODUCTS  linia 6
  < < < wróć do poprzedniej strony > > >
  linia 6

  rulon

  Jesteś 396 gościem na Naszej stronie.

  o     1302     o
  Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
  Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
  ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
  Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
  bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

  graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022