OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

Ż E G N A M Y

Marek   Rimer

Prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej
w Kruszwicy

25 grudnia 2020 r. w wieku 67 lat odszedł na wieczną służbę druh Marek Rimer. Człowiek znany i lubiany. Urodzony optymista o życzliwym usposobieniu. Wykształcony nauczyciel bardzo lubiany przez dzieci i młodzież.

W lokalnym środowisku piastował wiele znaczących funkcji:
Działalność z młodzieżą rozpoczął jako przewodniczący ZSMP, następnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy.
Od 3 lutego 1998r członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy.
W latach 1998 – 2002 wybrany został na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Kruszwica.
09 czerwca 2001 r na Zjeździe Gminnym Związku OSP RP wybrany na prezesa Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zaszczytną funkcję piastował do końca swoich dni.
Kandydował na radnego naszego miasta i zasiadał w Radzie Miejskiej w kolejnych kadencjach 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014 oraz od 2018 roku ponownie objął mandat radnego. W pierwszej kadencji był zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej. W obecnej kadencji był Zastępcą Przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.
W 2006 - 2012 został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy. Dzięki Jego staraniom utworzono mundurowe kierunki nauczania: pożarniczo - ratowniczy i policyjno – sportowy.
Mimo przejścia na emeryturę cały czas aktywny w środowisku pożarniczym.

W ostatnich latach równolegle piastował członkostwo w zarządach związku OSP na 3 poziomach władzy:
  • członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Kujawsko-pomorskiego,
  • członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Inowrocławiu,
  • Prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP w Kruszwicy.
Odznaczony złotym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i wiele innych odznaczeń resortowych i lokalnych. W szeregach PTTK udzielał się jako przewodnik turystyczny, członek PCK i wiele innych organizacji społecznych.

Marek Rimer był ciepłym i życzliwym człowiekiem. Miał rzadko spotykany dar rozładowywania problemów i konfliktów.

Prezesie będzie nam Ciebie brakowało.

CZEŚĆ   TWOJEJ   PAMIĘCI     !

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 02 stycznia 2021 r. o godz. 1100 w bazylice kolegiackiej pw. śś. Piotra i Pawła w Kruszwicy

transmisja z ceremoni pogrzebowej
wideo dzięki uprzejmości redakcji portalu www.mojakruszwica.pl

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2020