OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

Ż E G N A M Y

Marek   Rimer

Prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej
w Kruszwicy

25 grudnia 2020 r. w wieku 67 lat odszedł na wieczną służbę druh Marek Rimer. Człowiek znany i lubiany. Urodzony optymista o życzliwym usposobieniu. Wykształcony nauczyciel bardzo lubiany przez dzieci i młodzież.

W lokalnym środowisku piastował wiele znaczących funkcji:
Działalność z młodzieżą rozpoczął jako przewodniczący ZSMP, następnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy.
Od 3 lutego 1998r członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy.
W latach 1998 – 2002 wybrany został na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Kruszwica.
09 czerwca 2001 r na Zjeździe Gminnym Związku OSP RP wybrany na prezesa Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zaszczytną funkcję piastował do końca swoich dni.
Kandydował na radnego naszego miasta i zasiadał w Radzie Miejskiej w kolejnych kadencjach 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014 oraz od 2018 roku ponownie objął mandat radnego. W pierwszej kadencji był zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej. W obecnej kadencji był Zastępcą Przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.
W 2006 - 2012 został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy. Dzięki Jego staraniom utworzono mundurowe kierunki nauczania: pożarniczo - ratowniczy i policyjno – sportowy.
Mimo przejścia na emeryturę cały czas aktywny w środowisku pożarniczym.

W ostatnich latach równolegle piastował członkostwo w zarządach związku OSP na 3 poziomach władzy:
  • członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Kujawsko-pomorskiego,
  • członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Inowrocławiu,
  • Prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP w Kruszwicy.
Odznaczony złotym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i wiele innych odznaczeń resortowych i lokalnych. W szeregach PTTK udzielał się jako przewodnik turystyczny, członek PCK i wiele innych organizacji społecznych.

Marek Rimer był ciepłym i życzliwym człowiekiem. Miał rzadko spotykany dar rozładowywania problemów i konfliktów.

Prezesie będzie nam Ciebie brakowało.

CZEŚĆ   TWOJEJ   PAMIĘCI     !


Uroczystości pogrzebowe odbyły się 02 stycznia 2021 r. o godz. 1100 w bazylice kolegiackiej pw. śś. Piotra i Pawła w Kruszwicy

transmisja z ceremoni pogrzebowej
wideo dzięki uprzejmości redakcji portalu www.mojakruszwica.pl

rulon

Jesteś 12 gościem na Naszej stronie.


o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2020