Powiatowe Zawody Sportowo Pozarnicze w Rojewie

17 czerwca 2008r. w miejscowości Rojewo odbyły się:

IV POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE DRUŻYN OSP

Zawody były typu otwartego więc startowało tam 8 drużyn z naszej gminy. W klasyfikacji ogólnej żeńska drużyna OSP w Kruszwicy zajęła miejsce pierwsze, natomiast w klasyfikacji ogólnej męszczyzn jednostka OSP Witowice zajęła pierwsze miejsce; OSP Chełmce miejsce drugie; OSP Ostrowo miejsce trzecie i OSP Rusinowo miejsce czwarte. OSP Ostrówek miejsce szóste; OSP Kruszwica dopiero na miejscu ósmym i OSP Racice na miejscu jedenastym.
Nadmienić należy, że drużyn startujących było 19 więc rywalizacja była ogromna. O zwycięstwie niejednokrotnie decydowała różnica dziesiątki sekundy. Dla niektórych drużyn los nie był przychylny, bo mimo rekordowo krótkiego czasu sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i ukarali punktami karnymi.
Dużo radości przyniósł nam kolejny sukces kobiecej drużyny pożarniczej z OSP Kruszwica.
Dziewczyny pod opieką Krzysztofa Wiśniewskiego i Dagmary Matyjasik były bezkonkurencyjne w swojej klasie, a uzyskany wynik zawstydził by wiele drużyn męskich.
Ale jedno trzeba głośno powiedzieć:
MOŻEMY BYĆ DUMNI Z NASZYCH STRAŻACZEK i STRAŻAKÓW.

Korzystając z okazji chciałbym pogratulować raz jeszcze wszystkim zawodnikom, trenerom i opiekunom za zaprezentowany tak wysoki poziom wyszkolenia i zaangażowania; co kolejny raz rozsławiło gminę Kruszwica i pokazało Nas z jak najlepszej strony. BRAWO !!!