===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

P O R A D N I K     K I B I C A

NA

XI   MISTRZOSTWA   POLSKI   STRAŻAKÓW   OCHOTNIKÓW
STIHL®     TIMBERSPORTS®
KRUSZWICA 19 lipca 2014 roku

Na wstępie zdementuję plotkę - żaden z zawodnik z naszej gminy, a nawet z powiatu w tych zawodach nie wystartuje.

HISTORIA       ZAWODÓW

STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, siekiery i piły ręcznej. Zawody narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Przed laty, aby wyłonić najlepszego spośród siebie, drwale organizowali lokalne zawody w rąbaniu drewna. Z biegiem czasu z lokalnych rozgrywek narodziła się idea organizacji profesjonalnych zawodów sportowych.
W roku 1985 ANDREAS STIHL wspólnie z kanałem sportowym ESPN powołali do życia STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES jako serię zawodów o charakterze mistrzostw, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. W roku 2001 zawody trafiły do Europy, a w roku 2003 do Polski. W naszym kraju zawody organizowane są wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP.
Lata doświadczeń zaowocowały rozwinięciem profesjonalnych standardów organizacyjnych i sportowych a sami zawodnicy otrzymują aktywne wsparcie w treningach. Zawody STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES odbywają się na poziomie krajowym oraz na poziomie międzynarodowym. I to właśnie Mistrzostwa Świata i Drużynowe Mistrzostwa Europy i Świata stanowią punkt kulminacyjny sezonu.
Zawody STIHL® TIMBERSPORTS® Series cieszą się coraz większą popularnością, a relacje każdego roku przeprowadza telewizja EUROSPORT przyciągając przed ekrany miliony widzów w całej Europie.

Pierwsze Mistrzostwa Polski STIHL® TIMBERSPORTS® Series rozegrane zostały w roku 2003 w Choczni koło Wadowic. Kolejną areną Mistrzostw Polski był nadmorski Rewal . Od roku 2008 przez pięć kolejnych lat zawody rozgrywane były w malowniczym amfiteatrze w Morzyczynie (zachodniopomorskie) nad jeziorem Miedwie, by w 2014 roku zawitać po raz pierwszy w Kruszwicy.
Od samego początku zawody są organizowane wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP. Najlepsi zawodnicy reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata indywidualnych jak i drużynowych.

OPIS   KONKURENCJI
STIHL® TIMBERSPORTS®


CIEKAWOSTKI
STIHL® TIMBERSPORTS®


SPRÓBUJ   I   TY

Kto może wziąć udział w zawodach?
Każdy, kto wyróżnia się sprawnością i siłą fizyczną, posługuje się biegle siekierą, piłą ręczną i pilarką spalinową oraz wykazuje ducha sportowego.
Jeżeli chcesz uzyskać bliższe informacje na temat STIHL® TIMBERSPORTS® i przeżyć prawdziwą przygodę napisz do nas na adres:


Andreas STIHL Sp. z o.o.,
Sady ul. Poznańska 16,
62-080 Tarnowo Podgórne
lub
timbersports@stihl.pl

Być może kryje się w Tobie Mistrz STIHL® TIMBERSPORTS® ?
A może znasz kogoś, kto byłby zainteresowany udziałem w
STIHL® TIMBERSPORTS® .     Z A P R A S Z A M Y !

stihl_timbersports
tekst i zdjęcia w większości pochodzą z stron internetowych:
www.stihl.pl   www.stihl-timbersports.ch   www.stihlusa.com

rulon

Jesteś 2439 gościem na Naszej stronie.

o     1437     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2024