STRAŻAK     ROKU     2010

Znamy już zwycięzców plebiscytu, w którym czytelnicy Gazety Pomorskiej wybierali "Strażaka i Jednostkę Roku 2010". Uroczysty finał konkursu, pod patronatem honorowym marszałka Piotra Całbeckiego, odbył się w piątek (29 października) w Urzędzie Marszałkowskim. Organizatorem Plebiscytu są Media Regionalne Sp. z o. o. wydawca dziennika "Gazeta Pomorska" i wydania internetowego www.pomorska.pl z siedzibą w Warszawie , II oddział w Bydgoszczy.
Konkurs trwał od 13 września do 18 października 2010r. i podzielony był na trzy kategorie:
  • najlepszy strażak zawodowiec;
  • najlepszy strażak ochotnik;
  • najlepsza ochotnicza jednostka straży pożarnej.
Głosowanie obywało się poprzez wysłanie SMS-a, lub za pomocą kuponu drukowanego w sobotnim wydaniu "Gazety Pomorskiej" i przesyłając go na adres redakcji lub wrzuceniu do wybranej skrzynki w budynku redakcji.
Gra jest nie tyko honorowa, ale i materialnie atrakcyjna. Główna nagroda
w kategorii - STRAŻAK ZAWODOWIEC: to voucher turystyczny o wartości 1500 zł;
w kategorii - STRAŻAK OCHOTNIK - voucher turystyczny o wartości 1500 zł;
w kategorii - JEDNOSTKA OSP - agregat prądotwórczy.

Przedstawicielem naszej jednostki był druh Bartłomiej Bednarek zgłoszono również jednostkę OSP Kruszwica.

Konkurs wygrał druh Jarosław Steinborn, OSP NOWE zebrał SMS-ów-2 814 i kuponów - 25; razem 2 839 głosów.
Druh Bartek zajął 16 pozycję (z 55) i zebrał 90 SMS-ów.
W kategorii Jednostka OSP wygrała OSP Rytel z ilością 3 100 głosów.
Nasza remiza zajęła 20 pozycję (z 49) i ilością 18 głosów.

Jednostka nasza może pochwalić się laureatem konkursu z 2007 roku - druh Jacek Kaczmarek zostawił wszystkich w tyle, co niestety nieudało się powtórzyć druhowi Mieczysławowi Musiałowskiemu w kolejnym roku - 2008. W roku 2008 kandydowało 237 strażaków.

Szkoda tylko, że osoby podające kandydatury z naszego rejonu nie poprowadziły większej kampanii marketingowej dla tych kandydatów i że my dowiedzieliśmy się o fakcie tak późno.

Strzażak Roku