A K C J A
"BEZPIECZNA WODA 2012"

Na jeziorach Gopło, Szarlej i Kanale Notecki przeprowadzono 25 sierpnia 2012r. zintegrowaną akcję "BEZPIECZNA WODA".
W działaniach uczestniczyli przedstawiciele 6 służb:

• Policja ,
  • Państwowa Straż Rybacka,
  • Państwowa Straż Pożarna,
  • Wodne Ochotnicze pogotowie Ratunkowe,
  • Straż Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia,
  • Ochotnicza Straż Pożarna.

Sześcioma łódkami i dwoma radiowozami kontrolowano osoby przebywające na wodzie i nad brzegami jeziora i kanału.

"W tej akcji głównie kładziemy nacisk na bezpieczeństwo osób, które przebywają na wodzie, głównie na środkach pływających. Chodzi nam o to ażeby osoby te były zabezpieczone w środki ratunkowe, oraz by poruszały się bezpiecznie po akwenie" - powiedział Lesław Tarnowski Komendant posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Kruszwicy koordynator tej akcji.

W cztero godzinnej akcji przeprowadzono 32 kontrole cztery osoby zostały ukarane mandatem natomiast trzy osoby zostały pouczone.

Akcja była medialnie nagłośniona przez "Gazetę Pomorską" i Regionalną Telewizję Bydgoszcz.
2,5 minutowy reportaż z akcji zamieszczony został w głównym serwisie TVB
wiadomości z regionu - "ZBLIŻENIA" --