ŁĄCZĄ     NAS     DRZEWA

14 kwietnia 2023r. strażacy z naszej jednostki wraz z innymi strażakami, młodzieżą i pracownikami Nadleśnictwa Miradz wzięli udział w akcji sadzenia lasu w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łączą nas drzewa". Posadzono kilka tysięcy sadzonek młodych drzew.

Akcja ta ma koncentrować uwagę społeczeństwa na rolę drzew w przyrodzie.

Drzewa niezależnie od fazy rozwojowej spełniają nieocenioną rolę. Las jest stabilizatorem klimatu, pochłania dwutlenek węgla. Jest też miejscem rekreacji i wypoczynku, gdzie możemy zbierać płody leśne. Nie możemy też zapominać, że jest ważną gałęzią gospodarki.

(KT)