OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

USUWANIE     WIATROŁOMU

W dniu 11 kwietnia o godzinie 1327 dyspozytor PSK przekazał dyspozycję wyjazdu na ulicę Kolegiacką, gdzie znajdował się zwisający konardrzewa nad ścieżką rowerową.

Po dojeździe na miejsce informacja została potwierdzona, duży, niebezpieczny konar znajdował się na wysokości 10 metrów nad chodnikiem i w każdej chwili mógł zerwać się na przechodnia lub cyklistę.
Ze względu na znaczną wysokość i pochył terenu możliwość rozstawienia naszych drabin okazała się niemożliwa. Dowódca akcji podjął decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia tj. zamknięcia drogi oraz przekazał informację do dyspozytora PSK o potrzebie zadysponowania specjalistycznego podnośnika hydraulicznego SD-25 z JRG w Inowrocławiu.
Po rozstawieniu podnośnika konar został usunięty i ścieżka została przekazana do dalszego bezpiecznego użytkowania.

Niestety nie wszyscy użytkownicy tego szlaku zrozumieli powagę sytuacji. Mimo jasnych poleceń strażaków bezmyślnie przechodzili pod rozpiętą taśmą ostrzegawczą. Ryzykując tym samym utratę własnego zdrowia.
Sytuacja pokazuje, że nie wszyscy maja dar wyobraźni i szacunku do swojego zdrowia.FOTO RELACJAlinia 6
< < < wróć do poprzedniej strony > > >
linia 6

rulon

Jesteś 645 gościem na Naszej stronie.

o     731     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022