OSP w Kruszwicy Mieczysław Musiałowski Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszwicy, jej członkowie, osiągnięcia, historia, wyposażenie. 2009 - 2019 1024 polski ===============

oo
ooo
ooo
emblemat OSP w Kruszwicy
ksrg
menu

USUWANIE     SKUTKÓW     WICHURY

W nocy 11/12 sierpnia 2017 przez województwo kujawsko- pomorskie przetoczyła się potężna wichura z deszczem i piorunami. Powstały ogromne zniszczenia. Na naszym rejonie najbardziej ucierpiały miejscowości morgi, Chełmce, Kobylnica, Witowiczki, Witowice, Karsk i Brześć. Liczne połamane drzewa, pozrywane linie energetyczne i dachy.

17 sierpnia 2017 roku decyzją gminnego sztabu kryzysowego dwa zastępy strażackie z naszej gminy - z OSP w Kruszwicy i OSP z Rusinowa oddelegowane zostały poza własny rejon działania w celu usuwania skutków nawałnicy w bardziej dotkniętych terenach.

Punkt koncentracji to KP PSP w Sępolnie Krajęńskim. Zjechało się tam około 40 wozów ratowniczych z okolicznych gmin, województw.

Pierwsze zadanie postawione strażakom to udrożnienie koryta rzeki Kamionki. Nurt został zatamowany prze zwalone drzewa. Rzeka zaczęła zalewać pobliskie tereny. Szybka akcja kilkudziesięciu strażaków usunęła przeszkodę.

Nasi strażacy kierowani byli do różnych (niekiedy znacznie) oddalonych miejscowości powiatu. Wraz z innymi zastępami usuwali połamane drzewa i gałęzie, plandekowali budynki z zerwanymi dachami, oraz wypompowywali wodę z mieszkań i piwnic. Praca trwała cały dzień. Na posiłek i nocleg wracaliśmy do Sępólna Krajeńskiego. My wróciliśmy 19 sierpnia w godzinach wieczornych po trzy dniowej intensywnej pracy. Ogromnie zmęczeni ale z pewnym niedosytem, że pozostało jeszcze tyle pracy do zrobienia. Ogrom szkód jakie widzieliśmy pozostanie na długo w pamięci. Usuwanie szkód potrwa jeszcze wiele tygodni.


FOTO RELACJAlinia 6
< < < wróć do poprzedniej strony > > >
linia 6

rulon

Jesteś 656 gościem na Naszej stronie.

o     744     o
Informujemy, iż w celu zliczenia ilości odwiedzin korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Zalecam pozostawienie ustawień standartowych używanej przeglądarki internetowej.
Nie zalecany typ przegladarki to Internet Explorer
ogieńogieńogieńogieńogieńogieńogień
Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii i innych materiałów znajdujących się w tym serwisie
bez informacji o pochodzeniu (adresie strony) lub bez zgody autora serwisu jest zabronione.

graphic design by Musiałowski Mietek   - © 2009 - 2022